rajd_wiosna_w_lesie-znaczekXVIII Złaz Turystyczny "Wiosna W Lesie 2011"
sobota, 2 kwietnia 2011 r. leśn. Mścigniew

Organizator

MKKT – PTTK „Łaziki przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach przy współudziale:

• Starostwa Powiatowego w Lesznie

• Urzędu Gminy we Włoszakowicach

• Dyrekcji GOK we Włoszakowicach

• Nadleśnictwo Włoszakowice

• Koło Łowieckie “Bór” Hetmanice w Zaborówcu

Cele imprezy

• propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia

• zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki kwalifikowanej, a szczególnie pieszej i rowerowej

• obserwacje piękna przyrody budzącej się do życia

• zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej

Uczestnictwo

W rajdzie mogą uczestniczyć drużyny i turyści indywidualni, którzy do dnia 31 marca 2011 r. Zgłoszą swój udział na kartach zgłoszeń na adres: MKKT – PTTK ul. K. Kurpińskiego 29 64-140 Włoszakowice, opłacając również wpisowe, które wynosi 6 zł od osoby. Zgłoszenia można również przesłać faksem: 065 5370 017. Dodatkowe informacje o imprezie można uzyskać w godzinach wieczornych 065 5370 181 (Kazimierz Jankowiak). Opiekunowie drużyn szkolnych są zwolnieni z opłaty wpisowego. Zgłoszenia drużyn szkolnych muszą mieć potwierdzenie karty zgłoszeń przez dyrekcję szkoły.

Meta rajdu znajduje się koło leśniczówki Mścigniew w kwaterze myśliwskiej koła łowieckiego „Bór”.

Meta Rajdu

Przyjmowanie uczestników w godz. 1200 – 1300.

Na mecie organizator proponuje:

• konkurs krajoznawczy pod hasłem „Przyroda na szlaku”

• konkursy sprawnościowe

Zakończenie imprezy około godz. 1400.

Trasa Rajdu

1. Piesza: Włoszakowice – leś. Mścigniew (ok. 8 km).

Start: parking przy UG Włoszakowice, godz. 1000 – 2. 04. 2011 r.

1. Kolarska: Włoszakowice – Dominice – leś. Papiernia – leś. Mścigniew

Start: parking przy UG Włoszakowice, godz. 10 30 – 2. 04. 2011 r.

1. Piesza i kolarska dowolna, opracowana samodzielnie przez uczestników rajdu.

Prawa i obowiązki uczestnika

• każdy uczestnik otrzyma znaczek rajdowy, drużyny dyplomy, a najlepsi w konkursach nagrody,

• każdy uczestnik otrzyma kiełbasę do pieczenia na ognisku z bułką i herbatę do własnego kubka,

• uczestnik powinien posiadać odpowiedni ubiór przystosowany do wędrówki o tej porze roku,

• młodzież do lat 18 bierze udział w imprezie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, a drużyny szkolne pod opieką nauczyciela,

• wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty i poleceń kierownictwa imprezy,

• ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnicy dokonują we własnym zakresie.

Uwaga: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.