X Rajd kolarsko-pieszy "Pożegnanie Lata"

Boszkowo, 20 września 2008r.

Organizator

MKKT – PTTK „Łaziki przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach przy współudziale:

• Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu
  • Starostwa Powiatowego w Lesznie
  • Urzędu Gminy we Włoszakowicach
  • Dyrekcji GOK we Włoszakowicach

Cel imprezy

• propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia,
  • zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki kwalifikowanej, a szczególnie pieszej i rowerowej,
  • obcowanie z pięknem przyrody,
  • zdobywanie punktów do odznak turystyki kwalifikowanej

Uczestnictwo

W rajdzie mogą uczestniczyć drużyny i turyści indywidualni, którzy do dnia 17 września 2008r. zgłoszą swój udział na kartach zgłoszeń na adres: MKKT – PTTK „Łaziki” ul. K. Kurpińskiego 29 64-140 Włoszakowice, opłacając również wpisowe, które wynosi 5 zł od osoby. Zgłoszenia można również przesłać faksem: 0-65 5370106. Dodatkowe informacje o imprezie można uzyskać w godzinach wieczornych: tel. 0-65 5370181 (Kazimierz Jankowiak). Opiekunowie drużyn szkolnych są zwolnieni z opłaty wpisowego.

Zgłoszenia drużyn szkolnych muszą mieć potwierdzenie karty zgłoszeń przez dyrekcję szkoły.

Uwaga! Istnieje możliwość skorzystania z noclegu w Boszkowie w Ośrodku „Karczemka, ul. Turystyczna 1. Odpłatność za 1 nocleg wynosi 10,- od osoby. Należy posiadać ze sobą śpiwór. Można nocować z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Informacje o noclegu należy podać organizatorowi.

Meta rajdu

Meta rajdu znajduje się w Ośrodku „Karczemka” w Boszkowie, ul. Turystyczna 1. Przyjmowanie uczestników w godz. 12.00 – 13.00.
Na mecie organizator proponuje:

• konkurs krajoznawczy pod hasłem: „Polska – moja Ojczyzna”
  • konkursy sprawnościowe.

Zakończenie imprezy około godz. 14.30.

Trasa rajdu

1. Piesza: Włoszakowice – Ujazdowo - Boszkowo (8 km)
    Start: boisko ZSO, godz. 10.00 - 20.09.2008r.
  2. Kolarska: Włoszakowice – Dłużyna – Charbielin – Boszkowo
    Start: boisko ZSO, godz. 10.30 - 20.09.2008r.
  3. Piesza i kolarska dowolna, opracowana samodzielnie przez uczestników rajdu.

Prawa i obowiązki uczestnika

• każdy uczestnik otrzyma znaczek rajdowy, drużyny dyplomy, a najlepsi w konkursach nagrody,
  • każdy uczestnik otrzyma grochówkę do własnego naczynia,
  • uczestnicy powinni posiadać odpowiedni ubiór przystosowany do wędrówki pieszej i rowerowej,
  • młodzież do lat 18 bierze udział w imprezie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, a drużyny szkolne pod opieką nauczyciela,
  • wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty i poleceń kierownictwa imprezy,
  • ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnicy dokonują we własnym zakresie
  • Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Do zobaczenia na rajdzie!

Więcej o „Łazikach” na stronie www.wloszakowice.pl