znaczek rajdu Turew 2008XXXI RAJD Kolarski im. gen. Dezyderego Chłapowskiego

Turew, 13 września 2008 roku

Organizator:

Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Urzędu Gminy w Czempiniu, Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Szkoły Podstawowej w Turwi.

Cel imprezy:

Uczczenie pamięci gen. Dezyderego Chłapowskiego - wielkiego patrioty i reformatora rolnictwa, zachęcenie młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki rowerowej, poznanie piękna Ziemi Kościańskiej i Agroekologicznego Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego.

Trasy  jednodniowe:

1. Rowerowa dowolna, min. 15 km - zgodna z regulaminem KOT, proponujemy wykorzystanie jednego z odcinków szlaków:
    • szlak czerwony im. Dezyderego Chłapowskiego,
    • szlak czarny zwany „Kopaszewską Drogą Krzyżową”,
    • szlak zielony im. Adama Mickiewicza.
  2. Piesza dowolna - uzgodniona z organizatorem rajdu.

Uwaga!
Uczestnicy mogą podczas rajdu w godz. 830 – 1300 zwiedzić Wystawę Przyrodniczą Parku Krajobrazowego w Rogaczewie Małym – budynek dawnego przedszkola.

Meta i zakończenie rajdu:

Szkoła Podstawowa w Turwi - 13 września 2008 roku.

W godz. 1000 - 1230 – wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów na OTP, KOT oraz ROK „TURYSTA ZIEMI KOŚCIAŃSKIEJ”, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. O godz. 1100 konkurs krajoznawczy (także pytania dotyczące D. Chłapowskiego oraz przepisów ruchu drogowego). W Turwi godny zwiedzenia jest pałac i park z okazałymi pomnikami przyrody. Pałac będzie otwarty dla turystów w godzinach 1000 - 1030.

Uczestnictwo:

w rajdzie mogą wziąć udział drużyny i turyści indywidualni, którzy w terminie do  11 września  2008  roku  zgłoszą  swój  udział  na  adres:  Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie,
64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: Bank Spółdzielczy w Kościanie nr 02 8666 0004 0100 2050 2000 0001.

Opiekunowie drużyn młodzieżowych liczących więcej niż 7 osób są zwolnieni z opłacenia wpisowego.

Obowiązki uczestników:

odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, sprawnego roweru, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Młodzież do lat 18 bierze udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na trasy!
                                                                            Organizatorzy rajdu.