53 Turystyczna Wiosna na Ziemi Kościańskiej
Jurkowo, 19 kwietnia 2008 roku

I. Organizator:
Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Urzędu Marszałkow-skiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miasta i Gminy w Krzywiniu oraz Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

II. Cel imprezy:
Propagowanie turystyki pieszej i rowerowej. Poznanie piękna Ziemi Ko-ściańskiej. Upamiętnienie pobytu Adama Mickiewicza na Ziemi Kościańskiej.

III. Trasy piesze:

1. Droga Gryżyna – Katarzynin: rozwidlenie szlaków czarnego i zielonego (start) – szlakiem czarnym w stronę Kopaszewa, na skrzyżowaniu leśnych dróg prosto (szlak czarny odchodzi w prawo), do wyjścia z lasu i dalej polną drogą do drogi asfaltowej Choryń – Wławie, drogą asfaltową (szlak zielony) w prawo do Wławia, dalej bez zna-ków drogą asfaltową do Świńca i Jurkowa (11 pkt do OTP).
  2. Trasa dowolna uzgodniona z organizatorem.

Uwaga!
Autobusy z uczestnikami odjadą sprzed dworca PKP w Kościanie o godz. 830.

IV. Trasa kolarska:

1. Trasa dowolna min. 15 km, zgodnie z regulaminem KOT.

V. Zgłoszenia:
Zgłoszenia należy przesyłać do 10 kwietnia 2008 roku, na adres: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie, 64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną: , opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: Bank Spółdzielczy w Kościanie nr 02 8666 0004 0100 2050 2000 0001.
Opiekunowie drużyn młodzieżowych więcej niż 7-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpi-sowego. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają przejazd drużyn pieszych z dworca PKP w Kościanie na miejsce startu oraz z mety w Jurkowie na dworzec PKP w Kościanie. Zgłoszenie drużyn powinno zawierać liczbę uczestników oraz informację, czy drużyna chce korzystać z autobusów organizatora.

VI. Meta i zakończenie rajdu.
Świetlica wiejska w Jurkowie – 19 kwietnia 2008 r. W godz. 1030 – 1300 wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów na OTP, KOT i odznakę Turysta Ziemi Kościańskiej, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. O godz. 1130 konkurs krajoznawczy (także pytania dotyczące A. Mickiewicza i historii Kościana). Konkursy sprawnościowe od 1000 do1200. Od godz. 1300 odjazd autobusów na dworzec PKP w Kościanie. Pociągi osobowe w kierunku Leszna odjeżdżają o 1426 i 1538, w kierunku Poznania o 1453.

VII. Obowiązki uczestników:
Odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na trasy!
Organizatorzy rajdu