XV ZŁAZ TURYSTYCZNY „WIOSNA W LESIE 2008”

leśniczówka Sokołowice, sobota, 12 kwietnia 2008r.

ORGANIZATOR
MKKT – PTTK „Łaziki przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach przy współudziale:
- Starostwa Powiatowego w Lesznie
- Urzędu Gminy we Włoszakowicach
- Dyrekcji GOK we Włoszakowicach
- Leśnictwa Sokołowice

CELE IMPREZY
- propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia
- zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki kwalifikowanej, a szczególnie pieszej i rowerowej
- obserwacje piękna przyrody budzącej się do życia
- zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej

UCZESTNICTWO
W rajdzie mogą uczestniczyć drużyny i turyści indywidualni, którzy do dnia 10 kwietnia 2008r. Zgłoszą swój udział na kartach zgłoszeń na adres: MKKT – PTTK ul. K. Kurpińskiego 29 64-140 Włoszakowice, opłacając również wpisowe, które wynosi 5 zł od osoby. Zgłoszenia można również przesłać faksem: 065 5370 017. Dodatkowe informacje o imprezie można uzyskać w godzinach wieczornych 065 5370 181 (Kazimierz Jankowiak). Opiekunowie drużyn szkolnych są zwolnieni z opłaty wpisowego. Zgłoszenia drużyn szkolnych muszą mieć potwierdzenie karty zgłoszeń przez dyrekcję szkoły.

META RAJDU
Meta rajdu znajduje się na terenie leśniczówki Sokołowice (wigwam).
Przyjmowanie uczestników w godz. 1200 – 1300.
Na mecie organizator proponuje:
- konkurs krajoznawczy pod hasłem „Z nie jednej beczki”
- konkursy sprawnościowe
Zakończenie imprezy około godz. 1400.

TRASA RAJDU
1. Piesza: Włoszakowice – Dłużyna – Charbielin  - leś. Sokołowice (ok. 14 km).
Start: parking przy UG Włoszakowice, godz. 900 – 12. 04. 2008 r.
2. Kolarska: Włoszakowice – Dominice – Boszkowo – Boszkowo-wieś – Charbielin – leś. Sokołowice
Start: parking przy UG Włoszakowice, godz. 1000 – 12. 04. 2008 r.
3. Piesza i kolarska dowolna, opracowana samodzielnie przez uczestników rajdu.

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKA
- każdy uczestnik otrzyma znaczek rajdowy, drużyny dyplomy, a najlepsi w konkursach nagrody,
- każdy uczestnik otrzyma kiełbasę do pieczenia na ognisku z bułką i herbatę do własnego kubka,
- uczestnik powinien posiadać odpowiedni ubiór przystosowany do wędrówki o tej porze roku,
- młodzież do lat 18 bierze udział w imprezie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, a drużyny szkolne pod opieką nauczyciela,
- wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty i poleceń kierownictwa imprezy,
- ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnicy dokonują we własnym zakresie.

Uwaga: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Do zobaczenia na trasie rajdu

Więcej o „Łazikach” na stronie: www.wloszakowice.pl