znaczek rajdowy43  Kościańska  Jesień  nad  Obrą

Bonikowo, 18  października  2008 roku

I. Organizator:

Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Urzędu Gminy w Kościanie i Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

II. Cel imprezy:

Zachęcenie młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Poznanie piękna Ziemi Kościańskiej. Uczczenie 90 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

III. Trasa piesza:

1. Kościan (start dworzec PKP ok. godz. 8.30) – szlakiem żółtym przez miasto, koło zajazdu „U Dudziarza”, przez Kiełczewo i las bonikowski (6 pktów na OTP).
  2. Trasa dowolna.

IV. Trasa kolarska: dowolna min. 15 km, zgodnie z regulaminem KOT.

V. Zgłoszenia należy przesyłać do 16 października 2008 roku, na adres: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie, 64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną: , opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: Bank Spółdzielczy w Kościanie nr 02 8666 0004 0100 2050 2000 0001. Opiekunowie drużyn młodzieżowych powyżej 7-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpisowego.

Istnieje możliwość przewiezienia uczestników z mety rajdu do Kościana autobusem organizatorów. Drużyny, które chciałyby z takiego przejazdu skorzystać, muszą przy zgłoszeniu poinformować o tym organizatorów.

VI. Meta i zakończenie rajdu. Boisko Szkoły Podstawowej w Bonikowie. W godz. 10.00 – 12.30 wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów na OTP i KOT, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. Ok. godz. 11.30 konkurs krajoznawczy. W konkursie krajoznawczym część pytań będzie dotyczyć Powstania Wielkopolskiego. Konkursy sprawnościowe od 10.30 do12.00. Odjazdy pociągów osobowych z Kościana: do Poznania 12.49, 14.46, do Leszna 12.57 i 14.19.

VII. Obowiązki uczestników: odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na trasy!

Organizatorzy rajdu