XVII ZŁAZ TURYSTYCZNY „WIOSNA W LESIE 2010”

SOBOTA, 10 KWIETNIA 2010 r. LEŚ. MŚCIGNIEW

ORGANIZATOR

MKKT – PTTK „Łaziki przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach przy współudziale:
 Starostwa Powiatowego w Lesznie
 Urzędu Gminy we Włoszakowicach
 Dyrekcji GOK we Włoszakowicach
 Nadleśnictwo Włoszakowice
 Koło Łowieckie “Bór” Hetmanice w Zaborówcu

CELE IMPREZY

 propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia
 zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki kwalifikowanej, a szczególnie pieszej i rowerowej
 obserwacje piękna przyrody budzącej się do życia
 zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej

UCZESTNICTWO
W rajdzie mogą uczestniczyć drużyny i turyści indywidualni, którzy do dnia 8 kwietnia 2010 r. Zgłoszą swój udział na kartach zgłoszeń na adres: MKKT – PTTK ul. K. Kurpińskiego 29 64-140 Włoszakowice, opłacając również wpisowe, które wynosi 5 zł od osoby. Zgłoszenia można również przesłać faksem: 065 5370 017. Dodatkowe informacje o imprezie można uzyskać w godzinach wieczornych 065 5370 181 (Kazimierz Jankowiak). Opiekunowie drużyn szkolnych są zwolnieni z opłaty wpisowego. Zgłoszenia drużyn szkolnych muszą mieć potwierdzenie karty zgłoszeń przez dyrekcję szkoły.

META RAJDU
Meta rajdu znajduje się na terenie leśniczówki Mścigniew.
Przyjmowanie uczestników w godz. 12.00 – 13.00.
Na mecie organizator proponuje:
 konkurs krajoznawczy pod hasłem „Przyroda na szlaku”
 konkursy sprawnościowe
 Zakończenie imprezy około godz. 14.00.

TRASA RAJDU
1. Piesza: Włoszakowice – leś. Mścigniew (ok. 8 km).
Start: parking przy UG Włoszakowice, godz. 10.00 – 10. 04. 2010 r.
2. Kolarska: Włoszakowice – Dominice – leś. Papiernia – leś. Mścigniew
Start: parking przy UG Włoszakowice, godz. 10.30 – 10. 04. 2010 r.
3. Piesza i kolarska dowolna, opracowana samodzielnie przez uczestników rajdu.

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKA
 każdy uczestnik otrzyma znaczek rajdowy, drużyny dyplomy, a najlepsi w konkursach nagrody,
 każdy uczestnik otrzyma kiełbasę do pieczenia na ognisku z bułką i herbatę do własnego kubka,
 uczestnik powinien posiadać odpowiedni ubiór przystosowany do wędrówki o tej porze roku,
 młodzież do lat 18 bierze udział w imprezie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, a drużyny szkolne pod opieką nauczyciela,
 wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty i poleceń kierownictwa imprezy,
 ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnicy dokonują we własnym zakresie.

Uwaga: rajd odbędzie się bez względu na pogodę.
Do zobaczenia na trasie rajdu