XXVII Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego

Turew, 11 września 2004

I. Organizator: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie przy współpracy: Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miejskiego w Kościanie, Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, UG w Czempiniu, Szkoły Podstawowej w Turwi.

II. Cel imprezy: Uczczenie pamięci gen. Dezyderego Chłapowskiego - wielkiego patrioty i reformatora rolnictwa, zachęcenie młodzieży i dorosłych do uprawiania turystyki rowerowej, poznanie piękna Ziemi Kościańskiej i Agroekologicznego Parku Krajobrazowego im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego.

III. Trasy jednodniowe:
  1. Rowerowa dowolna, min. 15 km - zgodna z regulaminem KOT, proponujemy wykorzystanie jednego z odcinków szlaków:
    • szlak czerwony im. Dezyderego Chłapowskiego,
    • szlak czarny zwany "Kopaszewską Drogą Krzyżową",
    • szlak zielony im. Adama Mickiewicza,
  2. Piesza dowolna - uzgodniona z organizatorem rajdu.
IV. Uczestnictwo: w rajdzie mogą wziąć udział drużyny i turyści indywidualni, którzy w terminie do 9 września 2004 roku zgłoszą swój udział na adres: Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie,
64-000 Kościan, Wały Żegockiego 2 lub pocztą elektroniczną opłacając jednocześnie wpisowe w wysokości 5 zł od osoby na konto Oddziału PTTK: WBK o/Kościan, nr 40 1090 1274 0000 0000 2701 1464. Opiekunowie drużyn młodzieżowych powyżej 7-osobowych są zwolnieni z opłacenia wpisowego.

V. Meta i zakończenie rajdu: Szkoła Podstawowa w Turwi - 11 września 2004 roku. W godz. 1000 – 1230 - wydawanie tradycyjnej grochówki i odznak rajdowych, potwierdzanie punktów do OTP i KOT, sprzedaż materiałów statutowo-organizacyjnych i przewodników, konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. O godz. 1100 konkurs krajoznawczy (także pytania dotyczące D. Chłapowskiego oraz przepisów ruchu drogowego). W Turwi godny zwiedzenia jest pałac i park z okazałymi pomnikami przyrody. Pałac będzie otwarty dla turystów w godzinach 1000 - 1030.

VI. Obowiązki uczestników: odpowiedni ubiór turystyczny, posiadanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, sprawnego roweru, apteczki, koniecznie menażki i łyżki do grochówki. Młodzież do lat 18 bierze udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych. Uczestnicy przestrzegają postanowień „Karty Turysty”. Ubezpieczenia dokonuje instytucja zgłaszająca lub uczestnicy we własnym zakresie.