XII Ogólnopolski Rajd Szlakiem Historii Kolei

Śmigiel, 2-3 października 2004.

PTTK ODDZIAŁ PRACOWNIKÓW KOLEJOWYCH W POZNANIU
STOWARZYSZENIE KRZEWIENIA SPORTU, TURYSTYKI I KULTURY „KOLEJARZ” W WARSZAWIE
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
MRKFT i DK „KOLEJARZ” W POZNANIU
zapraszają na

XII OGÓLNOPOLSKI RAJD SZLAKIEM HISTORII KOLEI DO ŚMIGLA
W DNIACH 2-3 PAŹDZIERNIKA 2004 ROKU

TRASY RAJDU
1. AUTOKAROWA, 2-DNIOWA
Zbiórka uczestników w dniu 2 października br. o godz.10:30 na Dworcu PKP Poznań Gł. (przy informacji).
Zwiedzanie Poznania: Stary Rynek, Ratusz, Kościół Farny, Katedra z podziemiami, Muzeum Archidiecezjalne, Kościół NMP, Kościół Św. Jana Jerozolimskiego, obiekty nad jez. Maltańskim (tor regatowy, Malta-ski, kolejka wąskotorowa), nowe ZOO, Palmiarnia, Ogród Botaniczny oraz w drodze na nocleg zwiedzanie Kórnika. Nocleg w Ośrodku PEKABEKS w Zaniemyślu.
W niedzielę: Śrem (Muzeum) - Manieczki (Muzeum gen. Wybickiego) - Czempiń (pałac) - Kościan - Śmigiel.
Powrót autokaru do Poznania około godz.16:00.

2. PIESZA, 2-DNIOWA
Start w dniu 2 października br. o godz. 11:10 ze stacji PKP Kościan (poc. z Poznania o godz.10:20).
Muzeum Regionalne - szlakiem zielonym przez Racot (pałac i stadnina koni) - Gryżyny - Nowy Dębiec. Nocleg w Ośrodku DKK Leszno, nad jez. Wonieść. [15 km]
W niedzielę: szlakiem czarnym przez Przysiekę Starą do Śmigla [18 km].

3. PIESZA, 1-DNIOWA
Start w dniu 3 października br. o godz. 8:10 ze stacji PKP Kościan (poc. z Poznania o godz.7:20).
Kościan - Kobylnki - Widziszewo - Przysieka Polska (szlakiem żółtym) dalej do Śmigla szlakiem czarnym [18 km].

4. PIESZA, 1-DNIOWA
Start w dniu 3 października br. o godz. 11:15 ze stacji PKP Przysieka Stara (poc. z Poznania o godz.10:20).
Przysieka Stara - Bruszczewo - Śmigiel (czarnym szlakiem) [7 km].

5. PIESZA, 1-DNIOWA
Przejazd do Śmigla kolejką wąskotorową – specjalny kurs ze stacji Stare Bojanowo o godz.11:30 (poc. z Poznania o godz. 10:20) – zwiedzanie Śmigla.

6. TRASY DOWOLNE: piesze, rowerowe, motorowe i autokarowe.

Wpisowe na trasę autokarową wynosi 40 zł od osoby; na trasę pieszą 2-dniową 25 zł od osoby; na trasy 1-dniowe: 6 zł od osoby dorosłej, 5 zł dzieci i młodzież. Grupy młodzieżowe powyżej 20 osób: 4,50 zł od osoby. Opiekunowie grup młodzieżowych powyżej 20 osób wpisowego nie płacą (nie dotyczy trasy autokarowej)!

INFORMACJE RAJDOWE
O przyjęciu na rajd decyduje data wpłacenia wpisowego. W ramach wpisowego uczestnik otrzymuje: znaczek pamiątkowy, kiełbasę z bułką, bezpłatne przejazdy kolejką wąskotorową, możliwość uczestniczenia w konkursach sprawnościowych oraz w konkursie wiedzy turystycznej na mecie rajdu (nagrody, puchary). Najliczniejsza drużyna otrzyma puchar za uczestnictwo.
Zgłoszenia na rajd przyjmuje Oddział PTTK Pracowników Kolejowych w Poznaniu, we wszystkie wtorki i piątki od godz.16:00 do 18:00 przy ul. Kolejowej 23 (narożnik ul. Klaudyny Potockiej, w podwórzu) lub listownie (kod pocztowy 60-717) z jednoczesnym przekazaniem wpisowego na konto: Bank Millennium S.A. nr 93 1160 2202 0000 0000 5809 7765 w terminie do dnia 28 września br. Przy zgłoszeniu należy podać: instytucję zgłaszającą, nazwisko i imię, adres kierownika drużyny, nr tel. liczbę osób oraz numer trasy i rodzaj wpłaty. Potwierdzeń przyjęcia na rajd nie wysyłamy. Ubezpieczenia drużyny dokonują we własnym zakresie. Meta rajdu czynna będzie w dniu 3 października br. od godz.12:00 do 14:00 na stacji kolejki wąskotorowej w Śmiglu. O godz. 14:15 specjalny pociąg wąskotorowy odwiezie wszystkich uczestników rajdu na stację do Starego Bojanowa (poc. do Poznania o godz.14:48). Informacje szczegółowe o rajdzie można uzyskać pod numerem telefonu (0-61) 821 92 20, kom. 0-603 429 235 lub tel. kol. 977-31173.
Na mecie czynny będzie bufet oraz punkt weryfikacji OTP i Kolejowej Odznaki Turystycznej PTTK.

DOBREJ POGODY I MIŁYCH WRAŻEŃ NA TRASACH ŻYCZĄ ORGANIZATORZY