Komunikaty Oddziału PTTK w Kościanie

5 listopada „Łaziki” zaprosiły miłośników wędrówek na XVII Rajd Jesienny z metą w Zespole Szkół w Krzycku Wielkim. Przy pięknej i słonecznej pogodzie, w czasie trwania prawdziwie "złotej" polskiej jesieni, 96 głównie młodych turystów w sobotnie przedpołudnie rozpoczęło swój marsz, a niektórzy również jazdę rowerem, w kierunku Krzycka Wielkiego.

Organizatorzy tak ułożyli rajdowe trasy, aby wiodły one leśnymi dróżkami. Wszyscy więc mogli sycić swe oczy cudownymi barwami, jakie  namalowała przyroda. Pod nogami szeleściły różnobarwne liście, które już zdążyły opaść, ale inne jeszcze barwiły drzewa. Na dodatek słońce dodawało całej przyrodzie różnych odcieni : żółci, czerwieni i błękitu nieba. Na metę przybyli więc wszyscy z uśmiechem na ustach i bardzo zadowoleni z przebytej trasy. Po krótkim odpoczynku i posiłku wszyscy przenieśli się na szkolne boisko i rozpoczęli rywalizację w sprawnościowych konkursach przygotowanych przez organizatorów. Przeprowadzono również konkurs krajoznawczy, którego tematyka dotyczyła 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Około 14.00 rozpoczęło się zakończenie rajdu, w trakcie którego najlepsi w konkursach otrzymali nagrody. Każdy z uczestników otrzymał znaczek rajdowy, a drużyny dyplomy. W rajdzie brali udział turyści z Leszna, Kościana, Krzycka Wielkiego, Gołanic i Włoszakowic. MKKT-PTTK „Łaziki” dziękują Gminie Włoszakowice i Nadleśnictwu Włoszakowice za ufundowanie nagród i upominków dla uczestników, Starostwu Powiatowemu w Lesznie za sfinansowanie znaczków rajdowych oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włoszakowicach. Ostatnią już tegoroczną imprezę, jaką „Łaziki” przygotowują, będzie XVIII Złaz Mikołajkowy z metą na terenie leśniczówki Koczury w sobotę 3 grudnia 2011 r.